Dzień 15 października zapisał się w karty szkolnej historii z dwóch powodów. Powód pierwszy to 40 lecie istnienia naszej szkoły, powód drugi to nadanie szkole imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego połączone z wręczeniem sztandaru. Tym razem to Rada Pedagogiczna i uczniowie dokonali wyboru godnego patrona, w przeciwieństwie do narzuconego w 1977 roku przez kuratorium i ówczesny KW PZPR - Feliksa Dzierżyńskiego.

Kwiatkowski był jednym z pionierów odbudowy i rozbudowy przemysłu chemicznego w Polsce. Przyczynił się również do powstania miasta i portu w Gdyni, jak również stworzenia Centralnego Okręgu Przemysłowego. Mimo, że w okresie międzywojennym był członkiem rządu Józefa Piłsudskiego i Ignacego Mościckiego, to jego wielka wiedza i zdolności zostały docenione również przez władze, już po zakończeniu II wojny światowej.