W naszej szkole 4 raz obchodziliśmy Dzień Budowlanych. To święto wszystkich ludzi z branży budowlanej. Tradycyjnie obchodzone jest na progu jesieni. Jest to bowiem w budownictwie czas zakończenia sezonu budowlanego oraz wszelkich podsumowań z nim związanych. Jest to również nasze święto. Nasza szkoła w środowisku znana jest jako Budowlanka. Obecnie kształci się tu młodzież w 3 klasach technikum budowlanego o specjalności Nowoczesne Technologie Budownictwa.

Szkoła współpracuje z firmami budowlanymi Atlas, grupa PSB, OPTIROC, Fakro, ITONG, SILKA. Odbywają się szkolenia i pokazy dla uczniów przeprowadzone przez przedstawicieli firm. Firmy sponsorują czasopisma fachowe dla uczniów. Nasi uczniowie corocznie uczestniczą w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych oraz w Turnieju Budowlanym osiągając dobre wyniki.

My, uczniowie, czujemy się z bracią budowniczych szczególnie związani i chcemy zaakcentować ten dzień tworząc skromny kącik wystawowy poświęcony „Budownictwu”. Na tę mini wystawę składają się prace rysunkowe i modelowe wykonane przez naszych uczniów i absolwentów, gazetka okolicznościowa oraz wystawa czasopism związanych z budownictwem.