W dniach 13-17 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej (od 13-go, bowiem część naszych uczniów zrobiła sobie wolne na ostatnich lekcjach już w środę). Już sam fakt, że jeden dzień celebrowaliśmy przez kilka dni pokazuje jak ważnym dla naszej szkolnej społeczności jest to święto. Przede wszystkim dla nauczycieli – a ściślej rzecz ujmując grona pedagogicznego, ale również dla nas uczniów.

Po prostu trudno o coś bardziej na szkolny sposób świątecznego, ważnego i zgodnie kultywowanego. My, społeczność Zespołu Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, dla podkreślenia wagi i naszego szczególnego uszanowania tej pięknej tradycji odbyliśmy wiele imprez i spotkań. Jedno wydarzenie było jednak wśród nich szczególne.

Już po raz kolejny Dzień KEN zwany też potocznie Dniem Nauczyciela był w naszej szkole okazją do zorganizowania akademii ku czci najbardziej wyjątkowych, nietuzinkowych, niezwykłych, szczególnych, nadzwyczajnych reprezentantów naszego szkolnego grona. Naszych super-nauczycieli. Tych, którzy w całej liczbie wybitnych pedagogów, kochanych wychowawców i oddanych wszelkiej zacnej dydaktyce opiekunów, zostali uznani za numery jeden roku 2005. Po zażartych dysputach, ciężkich naradach i wielogodzinnych sporach wyłoniliśmy elitę elity. Liderów pedagogicznej awangardy. Tych, bez których nasza szkoła nie byłaby sobą i bez których uczniowie innych szkół nie czuliby tak palącej zazdrości, że nie są między nami.

Uwaga, uwaga!

Ogłaszamy Oscary!