22 grudnia 2006 r. odbyła się uroczysta akademia, która wprowadziła nas w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Do przygotowania akademii bardzo chętnie zgłosili się uczniowie z klasy 3 TSb, 4 TB, 2 TB, 3 LP. Tematem akademii były zwyczaje i obrzędy Bożonarodzeniowe w różnych okresach historycznych: w Polsce pod zaborami, w czasie wojen i w Polsce niepodległej. Słuchaliśmy śpiewu kolęd w wykonaniu naszych uczniów. Ksiądz Franciszek Kliza przeczytał fragment Pisma Świętego i podzielił się swoimi refleksjami na temat zbliżających się świąt po czym nastąpiło spontaniczne łamanie się opłatkiem.

Tego dnia miłą niespodziankę sprawiła klasa 3 LP, zorganizowała spotkanie opłatkowe przy klasowym stole w sali historycznej, gdzie wśród tradycyjnych wigilijnych potraw można było skosztować m. in. pierożków, klusek z makiem, śledzi, racuchów, barszczyku czy kompotu z suszu.