W ramach programu wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2006 r. – „SZKOŁY OTWARTE NA EUROPĘ”, młodzież nasza odwiedziła poznanych wiosną przyjaciół z Belgii. Poznaliśmy strukturę szkolnictwa, władze prowincji Zachodniej Flandrii. Zwiedziliśmy muzeum Pól Flandryjskich, wystawę na temat wyzwolenia Ieper przez generała Maczka podczas II Wojny Światowej. Urzekło nas piękno miast: Ieper, Brugie, Brukseli. Odbyło się szereg spotkań z młodzieżą: na warsztatach, zajęciach sportowo-rekreacyjnych (mecze towarzyskie, pływalnia, kawiarnia itp.). Przydała się znajomość języka angielskiego i jeszcze bardziej nas zmobilizowała do dalszej nauki. Jaka szkoda, że tak szybko trzeba było wrócić do rzeczywistości...