„Każdy człowiek potrzebuje wzoru pozytywnych jednostek, które swoim przykładem uczą, wychowują i zachęcają młodych, by szli ich śladem. Takim właśnie wzorem powinien stać się Eugeniusz Kwiatkowski.”

Te słowa wypowiedziane przez J. Nowaka - Jeziorańskiego przyświecały naszym obchodom Dni Patrona. Odbywały się one od 8 do 12 października. Już po raz czwarty został przeprowadzony Konkurs o życiu, działalności i czasach Eugeniusza Kwiatkowskiego. Eliminacje odbyły się 8 października, a finał – 11 października. Zakwalifikowało się do niego 7 uczniów.

Po zażartej walce i zaciętej dogrywce jury w składzie: p. Ewa Przepiórka, p. Jacek Serkis i p. Piotr Haniecki (współorganizator konkursu i autor wszystkich pytań), wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajął Michał Leśniak (3 at), a kolejne - Grzegorz Ogórek (1 ct) i Tomasz Szymanek (3 dt). Zwieńczeniem obchodów Dni Patrona 2007 było uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, które odbyło się 12 października. Zostało połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W montażu słowno – muzycznym młodzież z klasy 4 bt przypomniała sylwetkę Naszego Patrona, który był nie tylko ministrem, wicepremierem i budowniczym Gdyni, ale także nauczycielem. Naszym pedagogom również poświęcono wiele ciepłych słów. Były życzenia i kwiaty. A zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody. Kolejne Dni Patrona już za rok.