W dniach 6 - 9 grudnia 2007 w Jarocinie odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Jabłoński z  3 TSb, Michał Leśniak  z 3 TSa i Grzegorz Ogórek z 1 TBa wraz z opiekunem p. Piotrem Hanieckim.

6 grudnia:

Siedmiogodzinna podróż do Jarocina zakończyła się miłym powitaniem w szkole przez Świętego Mikołaja oraz... piękne dziewczyny w mundurach (trzeba przyznać, że czasy się zmieniają i teraz porzekadło powinno brzmieć:  „za mundurem chłopcy sznurem”). Można było rzec, że trud podróży został nagrodzony. Przecież nawiązywanie kontaktów to specjalność naszych chłopaków! Ten wieczór obfitował w wiele wrażeń. Przed wyjazdem do miejsca zakwaterowania w Schronisku Młodzieżowym przy Szkole Podstawowej w Żerkowie, mogliśmy jeszcze podziwiać jarocińską Starówkę nocą w świątecznej dekoracji.

7 grudnia:

Po śniadaniu rozpoczęła się rywalizacja. Wśród młodzieży panowało lekkie zdenerwowanie. Do konkursu przystąpiło 10 drużyn przybyłych ze wszystkich zakątków Polski, nawet tak odległych jak Kraków, Rzeszów czy Świnoujście. Uczestników i ich opiekunów przywitali dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie - Wojciech Florczyk, prof. Marian M. Drozdowski i prof. Bernard Rzeczyński – jurorzy konkursu. Emocje powoli opadły podczas uroczystego obiadu w restauracji „Klubowa”. Był także czas na spacer po Starym Mieście, pięknie odnowionym z okazji 750- lecia nadania praw miejskich Jarocinowi.  A wieczorem czekała na nas atrakcja przygotowana przez organizatorów - zwiedzanie Muzeum Wojen Napoleońskich w Witaszycach oraz herbatka w pałacu właściciela muzeum.

8 grudnia:

Ostatni dzień pobytu w Jarocinie przebiegał w miłej atmosferze. Nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Zwycięzcą został zespół z Grodziska Wielkopolskiego. Nam na pocieszenie pozostały dyplomy uczestnictwa w konkursie oraz pamiątkowe zdjęcia w sympatycznym towarzystwie w pięknym grudniowym słońcu. A potem już tylko powrót do Puław. o zobaczenia za rok (miejmy nadzieję, że na podium)!