W bieżącym roku społeczność naszej szkoły wzbogaciła się o uczniów aż siedmiu klas pierwszych. Nie mogliśmy zatem odmówić sobie szczególnie uroczystego powitania tak licznej grupy. Każdy bowiem pierwszak, nim zostanie przyjęty do braci uczniowskiej, musi przejść tradycyjną próbę nowicjusza. Tegoroczne otrzęsiny pod hasłem „Współczesne beania” miały charakter konkursu. Pierwsze klasy rywalizowały w przeróżnych konkurencjach - między innymi na najlepszy plakat reklamowy, chóralne wykonanie pieśni „Wlazł kotek na płotek”, czy jedzenie kiślu z zamkniętymi oczami na czas.

Startujący wykazali się niebywałą fantazją i sprytem. Najlepsi - zdobywcy pucharu „Złotego Mruczka” - to uczniowie klasy 1 at, którzy wraz ze swoją wychowawczynią Panią Małgorzatą Wiśniecką stworzyli najbardziej zgrany zespół. Kiedy już emocje zmagań opadły, można było przystąpić do uroczystego ślubowania „na kielnie i lewarek” wierności naszej społeczności. Teraz możemy już gromko krzyknąć - WITAMY!!!