Mijający rok 2007  był dla naszej szkoły bardzo pomyślny. Dzięki staraniom pana Dyrektora oraz władz Starostwa Powiatowego udało się podjąć szereg inwestycji. Wykonano generalny remont łazienek i ubikacji łącznie z wymianą pionów sanitarnych. Przeprowadzono wymianę podłóg w salach lekcyjnych. Zakupiono nowe stoliki komputerowe, ławki do sal lekcyjnych, zestawy multimedialne do kina domowego w klasopracowniach oraz zmodernizowano szkolny radiowęzeł.

Dokonano termomodernizacji budynku szkolnego (wymiana okien, parapetów, poszycia dachowego, wykonanie elewacji i modernizacji C.O.). Wybudowano nowe główne wejście do szatni. Funkcjonuje już system monitoringu. Obecnie jest podłączonych 10 kamer. Dzięki pozyskaniu funduszy trwa również termomodernizacja naszej hali sportowej. Wokół budynku zamocowano nowe kosze na śmieci. W ramach akcji zazieleniania otoczenia szkoły posadzono 130 krzewów ozdobnych wzdłuż ogrodzenia szkoły. Trwają przygotowania do zasadzenia zieleni przy głównym wejściu do budynku oraz wymieniany jest chodnik. Wiele z podjętych działań będzie kontynuowane w następnych latach.