W dniach od 22.02 do 26.02 2008 r. uczniowie trzech klas maturalnych (IV at, IV bt i III dt) w zawodzie technik mechanik pisali próbny egzamin zawodowy w części pisemnej. W dniach od 31.03 do 2.04.2008 r. uczniowie tych klas pisali część praktyczną - projektową tego egzaminu.  Natomiast w dniu 3.04.2008 r. próbny egzamin zawodowy w części pisemnej pisali uczniowie klasy III z w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Egzaminy próbne miały na celu zapoznanie uczniów z formą i procedurami egzaminu zawodowego oraz sprawdzenie ich wiedzy i umiejętności zawodowych. Dały też nauczycielom i uczniom informację co należy uzupełnić z treści kształcenia zawodowego, aby uczniowie odnieśli sukces na egzaminie zawodowym w czerwcu. Organizacją egzaminów próbnych zajmowali się nauczyciele przedmiotów zawodowych – Jarosław Ociepa, Tadeusz Wawro i Ryszard Zieniuk.

Konkurs zawodowy

W dniu 28.03.2008 r. odbył się szkolny etap konkursu zawodowego „Rok przed dyplomem” dla uczniów klas trzecich technik mechanik (III at i III bt). Uczniowie startujący w konkursie rozwiązywali zadanie projektowe podobne do zadania jakie występuje w części praktycznej egzaminu zawodowego. Zadanie dla uczniów przygotował p. Jarosław Ociepa. 5 uczniów z najlepszymi wynikami będzie reprezentowało nasza szkołę w etapie wojewódzkim konkursu w Lublinie.