W dniu 7.03.2009 r odbyły się okręgowe eliminacje XXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Lublinie, których organizatorem jest Politechnika Warszawska - Wydział Inżynierii Lądowej. W Olimpiadzie wzięło udział 32 uczniów z całego okręgu. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły z klasy IV i III Technikum Budowlanego: Jacek Grabowski, Dariusz Szymczyk i Konrad Gibuła.

Uczniowie biorący w niej udział mają szansę sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Uczestnicy Olimpiady mają o co walczyć. Finaliści i laureaci mogą uzyskać zwolnienia z egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w części pisemnej. Najlepsi, laureaci tych zawodów, otrzymują wolny wstęp na kierunki budownictwa polskich uczelni technicznych.