Powinnością każdej uczniowskiej starszyzny jest przygotowanie szczególnego „powitania” dla nowicjuszy. A było kogo witać, gdyż podobnie jak w roku ubiegłym, społeczność naszej szkoły wzbogaciła się o uczniów aż siedmiu klas pierwszych. Tradycyjne Otrzęsiny nie polegały jednak na gnębieniu Pierwszaków, ale przyjęły formę Turnieju na Najbardziej Wyróżniającą Klasę. Uczniowie, pod bacznym okiem Szanownego Jury w składzie Pan Dyrektor Jarosław Ociepa, Pani Ewa Hołody, ksiądz Piotr Tylus i Pani Małgorzata Niemczuk, rywalizowali w przeróżnych konkurencjach. Pierwsza została poddana ocenie uprzednio wykonana prezentacja - wizytówka klasy. Pierwszoklasiści prześcigali się w pomysłach, ale ostatecznie zwyciężyła klasa 1hz.

Sprawdziliśmy ich możliwości fizyczne w bardzo skomplikowanym, pełnym pułapek Slalomie. I tu również bezkonkurencyjna okazała się klasa 1hz. Następnym punktem zabawy był „Szczęśliwy traf” – przy pomocy wskazówek nauczyciela uczeń z zawiązanymi oczami musiał trafić przywiązanym do „wędki” łożyskiem w środek kosza na śmieci. 1ct była górą, zadanie wykonali zaledwie w 6 sekund. Konkurs Karaoke wygrały ex-quo 1wz i 1ct, które z dużą brawurą wykonały piosenki „Jesteś szalona” i „Ciało do ciała”. Kalambury poszły gładko. Prawie wszystkie klasy odgadły hasło, które pantomimicznie przekazywał im wychowawca. Podobnie było z quizem sprawdzającym inteligencję. Ostatnią ocenianą konkurencją, którą wygrała 1at, był malowany kolorową kredą „Portret Wychowawcy”. Ostatecznie wygrała klasa 1ct, która wraz ze swoją wychowawczynią Panią Anną Kalbarczyk stworzyli najbardziej zgrany zespół. Uroczysta przysięga wierności ideałom naszej szkoły zakończyła te pełną humoru imprezę.