Dnia 14 października delegacje młodzieży, nauczyciele i pracownicy oświaty zgromadzili się na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część oficjalną rozpoczęło przemówienie pana dyrektora K. Szabelskiego. W tym dniu tradycją  jest uroczyste przyrzeczenie składane przez reprezentantów klas pierwszych na sztandar szkoły. Uczniowie podkreślili doniosłość tej chwili występując w strojach galowych. Święto Edukacji jest okazją do wręczenia wyróżnień pracownikom oświaty. Pan dyrektor wręczył 7 nauczycielom nagrody za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze.

Całą uroczystość uświetnił występ młodzieży, przygotowany pod kierunkiem M. Fijołek i I. Rusieckiej, która zaprezentowała montaż słowno - muzyczny pt. "Pamiętajcie o ogrodach"