W środę 2 czerwca zorganizowany został w naszej szkole "Dzień profilaktyki zdrowia". Program skierowany był do uczniów 1 i 2 klas i miał na celu zwrócenie uwagi na problem alkoholu i papierosów wśród młodzieży. Imprezę rozpoczęła antynikotynowa inscenizacja przygotowana przez uczniów z klas 2 at, 3 at i 3 bt pt. "Sąd nad paczką fajek". Scenariusz nie pozostawiał złudzeń co do zgubnego wpływu tytoniu na zdrowie i życie palacza. Po przedstawieniu głos zabrała Pani Halina Bernat gość z zaprzyjaźnionego Puławskiego Centrum Krwiodawstwa. Uczniowie mogli się dowiedzieć o pracy centrum, o misji każdego krwiodawcy oraz o korzyściach płynących zarówno dla biorców jak i dla dawców krwi i szpiku.

Kolejną prelegentką była nasza szkolna pielęgniarka Pani Jadwiga Niedźwiadek. Jej wykład dotyczył fatalnego oddziaływania alkoholu i nikotyny na organizm człowieka. Pani Nina Dudziak - psycholog szkolny - przedstawiła młodzieży podstawowe zasady zdrowego stylu życia. Na zakończenie wysłuchaliśmy wykładu Pani Ewy Przepiórki , która przedstawiła społeczny aspekt destrukcyjnego wpływu nałogów.

Imprezie towarzyszyła wystawa plakatów przygotowanych specjalnie na tę okazję przez uczniów naszej szkoły. Ukoronowaniem akcji promującej zdrowie był mecz w siatkówkę pomiędzy Technikum a Zawodówką. Wygrali zdecydowanie ci drudzy.

Mamy nadzieję, że treści jakie zostały przekazane tego dnia pozostaną w pamięci słuchaczy i pozwolą im podejmować właściwe decyzje dotyczące ich zdrowia.