W dniach 12-13 marca 2010 roku odbyła się parafialna pielgrzymka młodzieży do Lichenia i Torunia pod opieką pana Tomasza Kraszewskiego (od historii) oraz pani Małgorzaty Niemczuk - katechetki. Wzięli w niej udział również uczniowie z naszej szkoły - z klasy 3 ct1 i 1 dt. W Licheniu udaliśmy się do Lasu Grąblińskiego na Drogę Krzyżową. Zatrzymaliśmy się też w kapliczce postawionej na miejscu objawień Maryi. Po południu zwiedzaliśmy Sanktuarium, weszliśmy na Golgotę, a wieczorem wzięliśmy udział we mszy św. w Bazylice przed cudownym obrazem Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Wiele atrakcji czekało na nas następnego dnia. W godzinach przedpołudniowych gościliśmy w rozgłośni katolickiej Radia Maryja, udzieliliśmy wywiadu w audycji na żywo, zwiedziliśmy Siedzibę Radia Maryja.

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej studentka IV roku przybliżyła nam uczelnię oprowadzając nas po salach. Promując szkołę zaznaczyła, że stwarza studentom możliwość pełnego osobowego rozwoju, także duchowego. Kończąc pielgrzymowanie udaliśmy się na Starówkę, by... pospacerować, kupić pamiątki i toruńskie pierniki.