Spotkanie Mikołajkowe w Ośrodku

W grudniu SU zorganizował coroczną akcję zbierania pieniędzy na prezenty Mikołajowe dla dzieci. Dzięki hojności uczniów zebraliśmy 366 zł co pozwoliło na zakup paczek ze słodyczami dla 33 dzieciaków z klas I-III z pobliskiego Ośrodka (SP nr 12).
W środę 9 grudnia kilkunastoosobowa grupa naszych uczniów przygotowała zabawę dla najmłodszych. Dzieci miały szansę stworzyć w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja, plakaty świąteczne. Maluchy z radością przystąpiły do malowania, mimo, że nie dla wszystkich ta sztuka była  łatwa.

Jednak najważniejszy był dla nich "przybysz z Laponii". Kiedy zobaczyły go w drzwiach podbiegły do niego by się przywitać i przytulić. Pojedynczo przychodziły do Mikołaja i starały się, na ile potrafiły, zaśpiewać piosenkę czy wyrecytować wierszyk - w zamian z paczkę łakoci.
Kiedy wszystkie prezenty zostały rozdane zaproponowaliśmy dzieciom wspólne tańce przy świątecznych melodiach. Później nadszedł czas na wspólne fotografie. Żegnając się obiecaliśmy wrócić w przyszłym roku.
Patrząc na niezwykłą otwartość dzieci, autentyczne szczęście i niekłamaną radość z naszej wizyty mieliśmy wrażenie, że była to jedna z najlepszych akcji przeprowadzonych przez społeczność uczniowską naszej szkoły w ostatnich latach?