Po kilkuletniej przerwie, dnia 12 kwietnia 2010 roku, grupa uczniów klas samochodowych wyruszyła na targi motoryzacyjne AMI 2010. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas: 1 at, 2 at, 3 at, 1 az, 1 dt, 2 dt, 3 bt pod opieką nauczycieli naszej szkoły: pana wicedyrektora Jarosława Ociepy, pana Tadeusza Wawro, pana Radosława Rybaka i pana Jacka Serkisa. Targi miały miejsce w Lipsku za naszą zachodnią granicą. Po trudach podróży i noclegu w schronisku młodzieżowym "Sleepy Lion" w centrum miasta, mieliśmy cały dzień na zwiedzanie wystaw czołowych producentów marek samochodów europejskich, japońskich i amerykańskich.

Oglądaliśmy wiele premier samochodowych 2010 roku, testowaliśmy auta w jazdach próbnych, obserwowaliśmy pokazy bezpiecznego poruszania się, a także uczestniczyliśmy w jazdach "off - road" po specjalnie przygotowanym do tego torze. Wielkie zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły pokazy sprzętu audio - video zamontowanego w samochodach. Ten dzień młodzież zapamięta jako wielkie święto motoryzacji.

Pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Puław. W przyszłym roku na pewno powtórzymy wyjazd, aby rozwijać naszą miłość do pięknych samochodów i motoryzacji.