Uroczysta Wigilia Świąt Bożego Narodzenia

We wtorek 22 grudnia 2009 r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość rozpoczęła się od fragmentu Ewangelii opisującej narodzenie Chrystusa w Betlejem, odczytanej przez katechetę Ks. Piotra Tylusa. Następnie młodzież naszej szkoły zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony Świętom Bożego Narodzenia pod kierunkiem katechetki Małgorzaty Niemczuk. Młodzi artyści na kanwie Uroczystości Bożego Narodzenia pokazali dylematy młodego człowieka, oraz przedstawili sposoby poszukiwania szczęścia i radości przez ludzi we współczesnym świecie.

Uczniowie w bardzo wzruszający sposób wprowadzili nas w nastrój tego szczególnego czasu jakim jest Boże Narodzenie. Następnie, dyrektor szkoły Krzysztof Szabelski, oraz katecheta Ks. Mariusz Szymaniak, złożyli społeczności naszej szkoły życzenia świąteczne życząc: Spokojnych, zdrowych i pełnych pokoju, Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła przy wigilijnym stole, szczęśliwego Nowego 2010 Roku, oraz spełnienia wszystkich marzeń, nawet tych najskrytszych. Po słowach ogólnych życzeń, społeczność szkolna, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie podzielili się opłatkiem i spożyli wieczerzę wigilijną w pokoju nauczycielskim. Montaż słowno-muzyczny przygotowali katecheci naszej szkoły: Małgorzata Niemczuk, Ks. Mariusz Szymaniak, Ks. Piotr Tylus.