25 maja 2011 r. odbył się finał 5 edycji Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym w naszej szkole organizowany zgodnie z tradycją przez p. T. Wawro oraz p. R. Wielgo - nauczycieli z dziedziny technik kierowania pojazdami samochodowymi i przepisów ruchu drogowego. Do eliminacji w dniu 11 maja - 1 etapu przystąpiło, 23 uczniów ze wszystkich typów klas. W gąszczu podchwytliwych pytań najlepiej wykazali się wiedzą: Skoczylas M., Wolszczak D., Abramczyk K., Kowalski K., Dudziński M. i Fijoł R., którzy zakwalifikowali się do finału. Po pierwszej, dość zaciekłej rundzie wyłoniono zwycięzcę konkursu i przeprowadzono dogrywkę w celu wyłonienia 2 i 3 miejsca.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali zaprzyjaźnieni z naszą szkołą młodsi aspiranci: W. Warszawski i M. Borkowski (nasi absolwenci), którzy wspólnie z p. dyrektorami wręczali finalistom cenne nagrody rzeczowe: elektronarzędzia, plecaki, koszulki i dyplomy. Nagrody ufundował dyr. salonu Renault - p. Maciej Tarczyński oraz Rada Rodziców. Za pomoc w organizacji szkolnych konkursów, współpracę, która przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa uczniów - uczestników ruchu drogowego, wszyscy zaproszeni goście otrzymali z rąk p. dyrektora Krzysztofa Szabelskiego Podziękowania. Na zakończenie spotkania odbyła się swobodna dyskusja uczniów - słuchaczy n.t. problematyki motoryzacyjnej i przepisów ruchu drogowego. Nagrodzeni uczniowie obejrzeli najnowszy zakupu Puławskiej Komendy Policji - prewencyjny samochód Alfa Romeo 159.

Alfy Romeo 159 są wyposażone w silnik 1.8 TBi 16V (200 KM, 320 Nm), który jest w stanie rozpędzić radiowóz do 235 km/h i pozwala na przyśpieszanie do "setki" w czasie 7,7 sekundy. Producent deklaruje, że w cyklu mieszanym samochód powinien zużywać 8,1 l/100km. Silnik oraz podzespoły mechaniczne pojazdu są objęte dwuletnią gwarancją. Auta zostały wyposażone w klimatyzację, sześć poduszek powietrznych, elektrycznie sterowane szyby i lusterka oraz ABS i ESP. Rynkowa wartość 200-konnej Alfy Romeo 159 sięga 110 tys. złotych.

Ranking finalistów:

1. miejsce - Dawid Wolszczak