W środę 16 marca 2011 r. odbył się kolejny w tym roku szkolnym, próbny egzamin zawodowy w części pisemnej dla klas w zawodzie technik mechanik. Po czujnym okiem p. Jarosława Ociepy, uczniowie z klas 4at i 4bt zmierzyli się z 50 pytaniami testowymi z branży mechanicznej i 20 pytaniami z przedsiębiorczości. Tyle samo pytań będzie zawierał test, który absolwenci tych klas będą rozwiązywać na egzaminie zawodowym 13 czerwca 2011 r. Pewnym utrudnieniem i podwyższeniem poprzeczki dla uczniów było to, że próbny egzamin trwał tylko 100 min., a ten 13 czerwca będzie trwał 120 minut.

Jesteśmy pewni, że pot wylany przez nich na egzaminach próbnych przyczyni się do dobrego przygotowania naszych absolwentów do zdawania egzaminów zawodowych. Życzymy wszystkim uczniom z klas czwartych technikum i trzecich ZSZ, aby otrzymali w sierpniu 2011 r. certyfikaty potwierdzające ich kwalifikacje zawodowe, a wyniki ich egzaminów potwierdziły wysoką lokatę naszej szkoły w rankingach zdawalności egzaminów zawodowych.