W poniedziałek, 8 listopada, odbyły się w naszej szkole otrzęsiny. Tradycyjnie miały charakter turnieju między klasami pierwszymi. W nowo wyremontowanej sali gimnastycznej najmłodsi uczniowie walczyli aż w ośmiu konkurencjach. Pierwszy sprawdzian, na tak zwany rozruch, polegał na najszybszym pokonaniu skomplikowanego toru przeszkód. W tej konkurencji geodeci nie mieli sobie równych. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali uprzednio przygotowane wizytówki. I tu najlepsza okazała się 1gt. W kategorii "Najlepszego Krowiego Dojarza" laur pierwszeństwa przypadł 1wz. Najlepiej zorientowani w tajnikach naszej szkoły byli uczniowie 1ct, którzy wygrywali quiz "Tajemnice Budeksu".

W następnym zadaniu, zatytułowanym przez nas "Mój wychowawca - mój idol", przedstawiciele klas mieli sparodiować swojego wychowawcę. Najlepsi w tych rolach okazali się podopieczni sorki Agnieszki Matysiak i sora Janusza Kasińskiego. Następna zabawa, o dźwięcznej nazwie "Zgadnij kotku co mam w środku", przeznaczona była dla wychowawców. To oni z zawiązanymi oczami, korzystając jedynie ze zmysłu dotyku, mieli poznać jednego ze swoich podopiecznych. Najszybsza była sorka Agnieszka Matysiak, a więc punkty powędrowały do 1dt. W ostatnich konkurencjach sprawdziliśmy zmysł estetyczny pierwszaków. Ich zadaniem było ucharakteryzowanie Dyni Halloweenowej (wszystkie klasy jednakowo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem) oraz w tempie błyskawicznym wyczarować modny image, z przygotowanych przez nas rekwizytów. Po zsumowaniu punktów, nasze szanowne jury w składzie: Pan vicedyrektor Jarosław Ociepa i sor Zbigniew Chojnacki ogłosiło wyniki. Rzutem na taśmę wygrała klasa 1dt, zdobywając 77 punktów. Na drugim miejscu, z dorobkiem 75 punktów, uplasowały się 1ct i 1gt. Trzecie miejsce (71 punktów) przypadło 1wz. Mam nadzieję, że podczas naszych otrzęsinowych zabaw, dobrze bawiła się zarówno publiczność jak i wszyscy uczestnicy. Tradycji stało się zadość. Starsi koledzy, ze względu na duże zaangażowanie klas pierwszych, jednogłośnie przyjęli ich do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Puławach.