Pierwszy Dzień Wiosny to szczególna karta szkolnego kalendarza. Jako popularne Święto Wagarowicza niesie ze sobą pokusę opuszczenia szkolnych murów. Aby zapobiec wzmożonej absencji naszych uczniów, postaraliśmy się zapobiec szkolnej monotonii i przygotowaliśmy na ten dzień szczególny program rozrywkowy. Pod bacznym okiem Marzanny wystąpił Zespół Muzyczny w składzie: Pan dyrektor Krzysztof Szabelski (gitara, wokal), Pan wicedyrektor Jarosław Ociepa (keyboard), Tadeusz Wawro (sekcja rytmiczna).  W ich repertuarze znalazły się szlagiery polskiej muzyki biesiadnej doskonale znane zgromadzonej publiczności, która śmiało wtórowała artystom. Po występie, ogłoszony został konkurs na nazwę grupy (na propozycje czekamy pod mailowym adresem szkoły).

Uczniowie klas 1gt, 1dt i 2dt przygotowali krótki pokaz mody wiosennej, pełnej koloru i seksapilu - wyjątek stanowiła militarna propozycja z klasy 1 dt (zapewne dla podkreślenia niepewnej sytuacji na świecie). Nie zabrakło również potyczki sportowej. Na zakończenie odbył się siatkarski mecz pomiędzy nauczycielami a uczniami. Przy pełnych trybunach wygrali uczniowie 2:1 w setach. Mamy nadzieję na udany rewanż podczas Szkolnego Dnia Sportu.