Dla Polaków piękny, wiosenny kwiecień wiąże się z bolesną rocznicą. To właśnie w tym miesiącu tysiące polskich oficerów zostało zamordowanych przez Rosjan. Żołnierze ci nie zginęli w walce, lecz zostali bestialsko zgładzeni strzałem w tył głowy, bez możliwości obrony. Ciała ich potraktowano niegodnie, wrzucając do wielkich dołów, które stały się zbiorową mogiłą ukrytą w lesie. Zbrodnia ta była długo ukrywana, dopiero niedawno prawda o Katyniu ujrzała światło dzienne.

72 rocznica tej tragedii została upamiętniona również w naszej szkole. Uczniowie (pod opieką p. Moniki Fijołek i p. Grzegorza Borucza) przygotowali montaż słowno-muzyczny wraz z prezentacją multimedialną. Przedstawili krótki zarys historyczny tamtych wydarzeń, z powagą recytowali wiersze wybitnych polskich poetów traktujące o Katyniu.

Na zakończenie akademii obok brzozowych krzyży i palących się zniczy została złożona róża ku czci ofiar Katynia.