W słoneczny piątek 27 kwietnia 2012 r. tegoroczni uczniowie klas maturalnych – IV at, IV ct oraz IV dt – zakończyli rok szkolny 2011/2012. Podczas uroczystego pożegnania maturzystów dyrektor Krzysztof Szabelski wręczył nagrody tym, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce, wykazali się znakomitą frekwencją na zajęciach szkolnych lub godnie reprezentowali Zespół Szkół nr 2 w Puławach podczas zawodów sportowych, czy olimpiad przedmiotowych. Wychowawczynie: Monika Abd Elsamie (IV at), Iwona Rusiecka (IV dt) i Agnieszka Brzozowska (IV ct) rozdały swoim uczniom świadectwa ukończenia szkoły.

Mimo radości z zakończenia kolejnego etapu edukacji, nie brakowało również chwil refleksji i niejednemu - łezka zakręciła się w oku… Coś się kończy, coś się zaczyna. Szkolne progi zawsze pozostaną gościnne dla absolwentów „Budowlanki”, którzy już deklarują częste odwiedziny w Zespole Szkół nr 2 w Puławach. Wiele ciepłych wspomnień, zawiązanych przyjaźni oraz, jak przystało na młodzieńcze lata, szalonych przygód – niewątpliwie na długi czas zapisze się w pamięci naszych maturzystów.

W imieniu Dyrekcji ZS nr 2 w Puławach oraz całego Grona Pedagogicznego przesyłam, niejednokrotnie powtarzane, najserdeczniejsze życzenia dla naszych absolwentów: powodzenia na nadchodzących egzaminach, a także wszelkiej pomyślności w… dorosłym życiu.