W dniach 21 - 23 marca 2012 r. odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne pod nazwą: "Re-cool-lekcje". Poprowadził je wraz kilku osobową ekipą młodych ludzi z "Przystanku Jezus" ks. Michał Zybała. Grupa ewangelizacyjna rozpoczęła od zabaw integracyjnych by w końcu przejść do tego, co najważniejsze. W ciągu tych 3 dni uczniom i nauczycielom głosili prawdę o Miłości Bożej i grzechu, zbawieniu, oddaniu swojego życia Jezusowi, wierze i nawróceniu oraz świadczyli im o byciu w Kościele.

Oprócz modlitwy, która jest jak zawsze najważniejsza, młodzi ewangelizatorzy starali się dotrzeć do uczniów współczesnymi środkami wyrazu oraz własnymi historiami życia.

W programie rekolekcji nie brakło zatem oprócz konferencji pantomin, scenek, prac w grupach, filmików, sond czy pieśni. Bardzo ważnym elementem spotkań były świadectwa, nieraz bardzo ekstremalne, zachęcające do refleksji i zastanowienia się nad swoim całym życiem.