Odkąd w naszej szkolnej społeczności na dobre zagościły przedstawicielki płci pięknej, ze szczególną celebrą obchodzimy Dzień Chłopaka. W tym roku uroczystości przyjęły postać Turnieju o Złote Klapki Budexu. Pod bacznym okiem, powołanej z grona pedagogicznego, komisji, rywalizowało dwudziestu najzacniejszych uczniów. Już podczas prezentacji, uczestnicy musieli  zrobić jak najlepsze wrażenie, bowiem w tym momencie jury dokonywało wstępnej selekcji, pozostawiając w stawce tylko dziesięciu śmiałków. Pierwsza część konkursowa oparta była na konkurencjach zaczerpniętych z popularnego teleturnieju „Milion w minutę”.

Uczestnicy w czasie 60 sekund próbowali trafić mentosem do butelki z colą, piłeczkami do wiaderka, dmuchając utrzymać balony w powietrzu, z zawiązanymi oczami narysować swój ideał kobiecego piękna, czy ustawić wieżę z kubków. Do każdego z zadań przystępowała dwójka konkurentów - najlepszy wygrywał – stąd do finału zakwalifikowała się tylko piątka: Maks Fuks z 3gt, Adam Marian Stasiak z 4adt, Karol Konarski z 1act i Maciek Marciniak z 1 az. Konkurencja  finałowa pozwoliła ocenić artystyczne zdolności uczestników. Podzieleni zostali oni na dwie grupy: wokalną i taneczną. Bezkonkurencyjny okazał się, w swoim żywiołowym występie, Adam Marian Stasiak i to on zdobył  bezcenne trofeum - Złote Klapki.  Oby mu długo służyły.