Otwarcie roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęło się wyjątkowo wcześnie – o godz. 8.00. Wyjątek został podyktowany Wojewódzką Inauguracją Roku Szkolnego 2012/2013, która odbyła się w Zespole Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Puławach. Z tej okazji o godz. 9.00 uczniowie mogli uczestniczyć we mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach.

Ten rok to wprowadzenie w wyniku reformy do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych nowych podstaw programowych, jak również otwarcie w naszej placówce nowego kierunku kształcenia – technik informatyk, który cieszył się dużym zainteresowaniem podczas rekrutacji. W sześciu klasach pierwszych podjęło naukę łącznie 183 uczniów. Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy miłych chwil spędzonych w szkole.