O istnieniu Hospicjum w naszym mieście wie prawie każdy. Niektórzy odwiedzali tam swoich bliskich w ostatnich chwilach ich życia, inni widzieli budynek, wolontariuszy zbierających pieniądze czy rozdających żonkile. Zaś jeszcze innym to miejsce zwyczajnie źle się kojarzy. 23 maja uczniowie kl 3 at wraz z katechetą ks. Tomaszem mieli możliwość w ramach zajęć lekcyjnych poznać hospicjum od środka. Była to okazja by przełamać pewne stereotypy związane z tym miejscem. Fachową wiedzą i doświadczeniem podzielili się pani dr Anna i ks. Kapelan pracujący w tym miejscu od kilku już lat. Uczniowie zwiedzili praktycznie cały budynek, spotkali się z chorymi, poznali sposób funkcjonowania Hospicjum, metody opieki nad chorymi i ich rodzinami.

Dalszy ciąg spotkań z ciekawymi osobami miał miejsce na plebanii i w kościele parafii Miłosierdzia Bożego. Młodzież tym razem spotkała się z s. Irminą i ks. Proboszczem, którzy odsłaniali tajemnice funkcjonowania parafii, życia i pracy księży na co dzień. Oczywiście nie zabrakło wielu pytań. Największe zainteresowanie wzbudziło zwiedzanie kościoła „od zakrystii”