Narodowe Święto Niepodległości w ZS nr 2 w Puławach

W piątek 8 listopada 2013 r. w Zespole Szkół nr 2 w Puławach uroczyście obchodzono 95 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dyrektor Krzysztof Szabelski w krótkim wystąpieniu przypomniał uczniom o wielkiej wadze wydarzenia, okolicznościach odzyskania wolności przez nasz kraj oraz obowiązkach patriotycznych każdego Polaka - zachęcając do uczestnictwa w obchodach Święta Niepodległości 11 listopada 2013 r. Uczniowie klas 1 gt oraz 2 gt, pod kierunkiem nauczycielek Małgorzaty Lorek i Agnieszki Brzozowskiej, przygotowali na tę okazję montaż słowno - muzyczny obrazujący trudną drogę naszych przodków do upragnionej wolności.

Połączenie refleksyjnych dzieł poetów z różnych epok ze współczesnymi utworami muzycznymi zespołów bliskich młodzieży - wymownie obrazowało podejmowaną tematykę. Powróciliśmy do tematu walk narodowowyzwoleńczych, ukazana została tęsknota Polaków za wolnym krajem w czasach, kiedy Ojczyzny nie było na mapach oraz radość z odzyskania wolności - sowicie opłaconej krwawym trudem. Mamy nadzieję, że szkolna uroczystość skłoni młodych ludzi do refleksji nad historyczną drogą Polaków do Niepodległej Ojczyzny, jak również patriotyzmem - w czasach wolnej Polski.