Nadszedł grudzień a wraz z nim niepowtarzalna mikołajowo-świąteczna aura. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły pod egidą Klubu Wolontariusza zorganizowali Mikołajkowe spotkanie w SP 12. Wydarzenie to jak zwykle poprzedziła zbiórka funduszy, do której włączyły się niemal wszystkie klasy. Dzięki zgromadzonym środkom byliśmy w stanie przygotować 24 paczki dla maluchów z klas 1-3, zakupić nowe ubranko dla Świętego Mikołaja, oraz materiały plastyczne potrzebne do zabawy z dzieciakami.

W piątek 5 grudnia grupą ponad 20 osobową udaliśmy się do oczekujących nas, pięknie okolicznościowo przebranych i mocno niecierpliwych malców. Nim lapoński przybysz zagościł w progach sąsiedzkiej szkoły każde z dzieci wraz z naszym opiekunem przygotowywało dla niego własnoręcznie ozdobioną bombkę. Nasi wolontariusze wykazali się wielkim zaangażowaniem i wyczuciem współpracując z dzieciakami. Powstały kolorowe, oryginalne ozdoby, które teraz zdobią galerią zdjęć z imprezy na parterze.

Kiedy wreszcie Mikołaj do Nas dołączył dzieci chętnie prezentowały piosenki, wierszyki, przytulały się do niego dziękując za przyniesione upominki. To zawsze najbardziej wzruszająca część naszej wizyty.

Tegoroczna akcja szczęśliwie zbiegła się z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. Miło nam, że mogliśmy w ten sposób go uczcić. Za rok na pewno tam wrócimy.