W dniach 9 i 10 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zwiedzania fabryki autokarów MAN Polska w Poznaniu oraz zapoznać się z nowinkami motoryzacyjnymi wiodących producentów samochodów osobowych, terenowych, kamperów i motocykli. Przed wejściem na teren linii produkcyjnej zostaliśmy zapoznani z historią marki MAN i przeszkoleni z podstawowych zasad BHP. Po wstępie wprowadzono nas na linie produkcyjną jednej fabryki autokarów MAN w Polsce. Na miejscu zostaliśmy zapoznani z technologią produkcji i kontroli nowo wyprodukowanych pojazdów. Kolejnego dnia już od godzin porannych rozpoczęliśmy zwiedzanie stanowisk wystawienniczych Największych Targów Motoryzacyjnych we wschodniej części Europy - Moto Show 2015 w Poznaniu.

Tym razem w Poznaniu wystawiali się producenci takich marek jak: Ferrari, Porsche, McLaren, Lamborghini, Bugatti, Bentley, Jeep i Infiniti. Oczywiście nie brakowało Fiata, Forda, Audi, Hondy, Volvo, Mercedesa, BMW, Citroena, Nissana, Renaulta czy VW. Tegoroczne targi zapewniały różnego rodzaju atrakcje tj. jazdy próbne nowymi pojazdami, pokaz driftu, możliwość udziału w symulacji dachowania pojazdem osobowym czy symulacja zderzenia czołowego. Wszyscy uczestnicy po kilku godzinach intensywnego zwiedzania powrócili zadowoleni z zapewnionych atrakcji. Tegoroczną wycieczkę na Targi Moto Show 2015 do Poznania można zaliczyć do udanych.