29 września 2015 roku uczniowie klas 1ct i 2az wzięli udział w panelach tematycznych, organizowanych w ramach projektu „Odnawialne Źródła Energii Lubelszczyzny”. Spotkania miały interaktywny i interdyscyplinarny charakter. Udział w wydarzeniu pozwolił uczniom zapoznać się z najnowszymi informacjami na temat energii odnawialnych. Przedstawiciele uczelni zaprezentowali uczestnikom niezwykle ciekawe instrumenty dydaktyczne, oraz owoce prac studentów między innymi: roboty, łazik, panele fotowoltaiczne, wiatraki, drukarki i skanery 3D. Uczniowie zapoznali się z budową urządzenia do hodowli biomasy glonów – fotobioreaktorem zamkniętym.

Zaprezentowane zostało innowacyjne urządzenie opracowane w Instytucie Agrofizyki PAN do oceny kruchości jabłek, które zastępuje człowieka. Panele tematyczne zaplanowane zostały jako dwuwymiarowe wydarzenie edukacyjne w duchu nauki przez zabawę. Uczniowie wzięli udział w wykładach z zakresu energii wiatrowej słonecznej oraz wodnej, dodatkowo poznali elementy pracy i badań Lubelskich Uczelni.