W dniach 12-13 maja 2016 r. w Tarnobrzegu odbył się finał centralny V Olimpiady Budowlanej „Buduj z Pasją”. Organizatorem Olimpiady jest Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej "Budowlani". Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i prezydent miasta Tarnobrzega. Sponsorem generalnym imprezy była firma Sopro.

W olimpiadzie uczestniczyło 16 dwuosobowych zespołów. Naszą szkołę reprezentowali Tomasz Adamczyk i Michał Bocian z 2ct. Pierwszego dnia uczestnicy mieli za zadanie wykonanie okładziny schodów z płytek ceramicznych, a drugiego dnia rozwiązywali  test składający się z 40 pytań. Nasi reprezentanci zajęli 9 miejsce w kraju. Finałowi olimpiady towarzyszyły prezentacje szkolenia dla uczestników i opiekunów przeprowadzone przez przedstawicieli firm: SOPRO, KNAUF, DEKORIAN, SINIAT i DECOVERNI. Gala finałowa olimpiady „Buduj z Pasją”, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbyło się na uroczystym spotkaniu w Tarnobrzeskim Domu Kultury.