W dniu 26 września 2017 r. uczniowie klas 3ct i 3agt wzięli udział w wykładach tematycznych, organizowanych przez Politechnikę Lubelską. Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane z elektroniką i informatyką we współczesnych pojazdach, oraz przyczyny i objawy chorego budynku rozważane w kontekście mikrobiologii środowiska.

Prezentacje te zaciekawiły i zapoznały słuchaczy z nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi wykorzystującymi najnowsze zdobycze techniki z zakresu elektroniki i informatyki i mikrobiologii. Klasie 3agt przedstawione zostały zarówno nowoczesne obwody odpowiedzialne za bezpieczeństwo i komfort jazdy jak i najnowsze magistrale ko­mu­ni­ka­cyj­ne. Klasa 3ct zapoznana została ze sposobami oceny stopnia porażenia mikrobiologicznego z tak zwanymi metodami chemicznymi oraz szybkiej detekcji za pomocą matrycy wieloczujnikowej. Udział w wydarzeniu pozwolił uczniom zapoznać się z najnowszymi informacjami na temat konwencjonalnych sposobów sterowania pracą urządzeń oraz alternatywnych metod badawczych.