Już po raz dziewiąty uczniowie naszej szkoły przybyli z Mikołajem do najmłodszych dzieci z SP nr 12. Niektóre ma­lu­chy witały nas jak starych znajomych. Czekało na nas 28 uśmiechniętych i mocno przejętych dzieciaków, wraz z Paniami Wychowawczyniami i cudnym terapeutycznym kotem w mikołajowym wdzianku. Zebrane u­prze­dnio wśród uczniów naszej szkoły pieniądze pozwoliły na zakup paczek słodyczy dla każdego z małych przy­ja­ciół. Nim jednak Święty Mikołaj obdarował dzieciaki, pomogliśmy im wykonać prace plastyczne dla przybysza z Laponii. Maluszki kolorowały świąteczne papierowe kształty, które następnie ozdobiły przyniesioną przez nas kotarę ze sznu­recz­kową choinką. Zabraliśmy ją ze sobą i teraz nadaje wyjątkowy nastrój szkolnemu korytarzowi.

Dzieci bardzo zaangażowały się we wszystko o co je prosiliśmy, podobnie jak nasi uczniowie, którzy nie szczędzili starań, by zadanie wy­pa­dło jak najlepiej. Maluchy brały też udział w konkursie łapania baniek mydlanych oraz w zabawie tanecznej w towarzystwie Mikołaja, który lekko spóźniony przybył w końcu do Nas. Większość dzieci z miną wyjątkowej szczęśliwości przytulały się do przybysza w podzięce za otrzy­ma­ne paczuszki. Były to chwile niezwykle wzruszające dla wszystkich przybyłych, a w szczególności dla głównego gościa. Ponownie nasi mali sąsiedzi zdobyli nasze serca swoim entuzjazmem i naturalnością. Oczywiście obiecaliśmy wrócić za rok, co pewnie z wielką radością uczynimy.