2 marca 2018 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyła się Olimpiada Budowlana "Buduj z pasją". Organizatorem wydarzenia była Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej "Budowlani". Wzięło w niej udział osiem drużyn z terenu woj. lubelskiego. Najlepsi na finał pojadą do Zabrza. Celem Olimpiady jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej wśród uczniów, doskonalenie umiejętności praktycznych i kształtowanie umiejętności zawodowych, rozwijanie umiejętności samodzielnego przyswajania wiedzy i rozwijanie wiedzy na temat najnowszych technologii stosowanych w budownictwie oraz stworzenie uczniom możliwości rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień.

Zmagania podzielone były na dwa etapy, test wiedzy teoretycznej i sprawdzenie umiejętności praktycznych. Test obejmował 40 pytań z zakresu przedmiotów teoretycznych budowlanych, tj. dokumentacji budowlanej, podstaw budownictwa oraz technologii, a także bezpieczeństwa i higieny pracy. W części praktycznej uczestnicy mieli wykonać wielobarwne malowanie na przygotowanym podłożu zgodnie z technologią malarską. W trakcie prac należało stosować się nie tylko do sztuki budowlanej, ale także przestrzegać wszystkich zasad BHP i pracować zgonie z zapisami rysunku technicznego i zaleceniami producenta materiałów użytych do wykonania zadania. Najlepsi okazali się uczniowie z Naszej Szkoły, czyli Tomasz Adamczyk oraz Michał Bocian zaraz za nimi znalazła się reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych w Lublinie, zaś trzecie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Rykach. Naszym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesu w Zabrzu podczas finałów centralnych.