Tegoroczne Budexalia, czyli otrzęsinowe zawody między klasami pierwszymi, były nie lada wyzwaniem organizacyjnym. W nowo przyjętych 11 klasach pierwszych uczy się bowiem 322 uczniów. Podjęliśmy jednak karkołomne zadanie i przygotowaliśmy kilka konkursowych konkurencji. Każda z klas miała przygotować rysunkowy projekt maskotki szkoły i odpowiednio ją nazwać. Inspiracją dla twórców były głównie japońskie animacje, wygrali jednak Ci którzy postawili na budowlano-techniczne nawiązania. Nasze zmagania mają głównie charakter integracyjny dlatego też kolejne potyczki były grupowe. Umiejętność współdziałania sprawdziliśmy w konkurencji „szykowny wąż”. Uczniowie, stojąc w szeregu, musieli w jak najkrótszym czasie wymienić się koszulką.

Podobnie, duch drużyny był podstawą dobrego wykonania „butelkowego challengu”. Zawodnicy łapali stojącą plastikową butelkę w sieć i przenosili we wskazane miejsce. Kluczowym czynnikiem był tu wybór lidera, który sprawnie dyrygował grupą. Finałową konkurencją była „droga do sukcesu”. Najpierw lider musiał wykonać slalom z piłeczkami a kolejni biorący udział uczniowie tworzyli rynnę po której piłeczka miała dotrzeć do wyznaczonego celu. Odległość wymagała od uczestników szybkiego wymieniania się miejscami. To było chyba najtrudniejsze zadanie do wykonania, bo wiele grup nie poradziło sobie z pełnym wypełnieniu jego założeń. Ostatecznie cały turniej wygrała 1dG przed uczniami z klas 1aG oraz 1cgG. Wyróżnionym klasom serdecznie gratulujemy a wszystkich uczniów z radością przyjmujemy do naszej społeczności i życzymy samych sukcesów!