Już po raz jedenasty uczniowie naszej szkoły gościli 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 12. Wcześniej zorganizowana zbiórka pozwoliła nam na zakup 26 słodkich paczek dla maluchów. Nim jednak lapoński gość rozdał dzieciakom prezenty, zorganizowaliśmy krótki bożonarodzeniowy koncert. Po nim nastąpiła tradycyjna część warsztatowa, na której każde z dzieci, przy wsparciu naszych uczniów, zrobiło spersonalizowaną bombkę do naszej szkolnej, świątecznej dekoracji. Przezroczyste kule przyozdobione piórami, cekinami, malunkami a nawet mrugającymi oczkami na wszystkich zrobiły wielkie wrażenie.

Kiedy już nasi mali przyjaciele, nie mogąc doczekać się głównego gościa, zaczęli głośno skandować jego imię, pojawił się na sali w asyście pomocników dźwigających worki z podarunkami. Maluchy były przeszczęśliwe mogąc „przybić piątkę” albo przysiąść na kolanach Świętego Mikołaja i oczywiście odebrać z jego rąk upominek. Po odśpiewaniu piosenek i deklamacji wierszyków nastąpiła chwila pożegnania. Jak zwykle spotkanie pozostawiło w naszych sercach dużo ciepłych, wzruszających wspomnień. My obiecaliśmy powrócić za rok a dzieci na nas czekać.