12 grudnia 2019 r. w siedzibie Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu, odbył się po raz siódmy finał wojewódzkiego konkursu: „Budownictwo – moja przyszłość”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych objęty jest patronatem honorowym Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Patronat merytoryczny nad konkursem budowlanym sprawuje Mazowiecka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Warszawie – Oddział w Radomiu, do współpracy przy jego organizacji został także zaproszony Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu.
Celem konkursów jest pogłębienie i poszerzenie wiadomości i umiejętności w zakresie edukacji zawodowej związanych z branżą budowlaną. Konkurs ma na celu popularyzację znajomości problematyki przepisów, zasad, nowych technologii, propagowanie właściwej organizacji i bezpiecznej pracy na danym stanowisku, inspirowanie bezpiecznych zachowań w środowisku pracy oraz motywowanie do dalszego kształcenia i doskonalenia. Dodatkowo udział uczniów w konkursie można uznać za jedną z form przygotowywania ich do zewnętrznych egzaminów zawodowych, potwierdzających nabycie kwalifikacji zawodowych. Należy również podkreślić wzrastający poziom przygotowania uczniów, którzy biorą udział w konkursach. Świadczy to zarówno o dużym zaangażowaniu nauczycieli w przygotowanie uczniów do konkursu, jak również o wzroście zainteresowania problematyką budownictwa samych uczniów.
Nagrody dla laureatów i finalistów konkursu przyznawane są w kategorii indywidualnej i drużynowej. Finaliści konkursu w kategorii indywidualnej otrzymują dyplomy poświadczające uzyskane miejsce w konkursie oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo zdobywcy I i II miejsca w tej kategorii otrzymują zaświadczenie o zwolnieniu z opłat czesnego za pierwszy rok studiów w przypadku podjęcia kształcenia w WISBiOP w Radomiu, zaś miejsce III premiowane jest zwolnieniem z opłat czesnego za pierwszy semestr studiów. Natomiast w kategorii drużynowej laureaci otrzymują dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.
W tym roku Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jolanta Latos, Krzysztof Bartoś uczniowie III klasy oraz Jan Capała – uczeń klasy IV. Uczestnicy zostali podzieleni na trzyosobowe zespoły. Etap pierwszy składał się z testu pisemnego, z którego wyłoniono sześciu finalistów oraz zwycięzców drużynowych. Etap drugi składał się z trzech pytań ustnych. Finaliści musieli się wykazać wiedzą między innymi z budownictwa ogólnego, historii budownictwa, fizyki budowli czy też mechaniki i statyki budowli. Ostatecznie po zawziętych zmaganiach oraz dogrywkach ponieważ poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki nasi uczniowie zajęli II miejsce drużynowo oraz pierwsze, drugie i trzecie indywidualnie.