Ważną rocznicę odrodzenia się Polski w 1918 roku tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole. W tym roku uczniowie z kilku klas, pod kierunkiem p. Ewy Hołody i p. Moniki Wójciak przygotowali program artystyczny pt. Pieśni Legionowe. Żołnierskie piosenki i przyśpiewki towarzyszyły żołnierzom Polskich Legionów i pozwalały przetrwać im trudy walki, dodawały otuchy. Nasze wspólne świętowanie w tym dniu to hołd, jaki złożyliśmy tym, którzy w wielkim trudzie walczyli o wymarzoną niepodległość. To nasza radość, że mamy dziś wolną Polskę.

Podczas uroczystości przypomnieliśmy następujące pieśni: "Marsz Pierwszej Kadrowej", "My, Pierwsza Brygada", "Pieśń o wodzu miłym", "Rozkwitały pąki białych róż", "Wojenko, Wojenko", "Przybyli ułani pod okienko", "Jak to na wojence ładnie", "Ułani,Ułani", "Jak szło wojsko" i "O mój Rozmarynie...".