Już po raz dwunasty uczniowie naszej szkoły przybyli z Mikołajem do najmłodszych dzieci z SP nr 12. Niektóre maluchy witały nas jak starych znajomych. Czekało na nas 28 uśmiechniętych i mocno przejętych dzieciaków, wraz z Paniami Wychowawczyniami. Zebrane uprzednio wśród uczniów naszej szkoły pieniądze pozwoliły na zakup paczek słodyczy dla każdego z małych przyjaciół. Nie zabrakło wspólnej pracy plastycznej. Dzieciaki z pomocą naszych uczniów wykonały kolorowe bombki, które potem udekorowały naszą świąteczną gazetkę. Chętnie brały udział w konkursach i quizach przygotowanych wcześniej przez nas. Centralnym punktem imprezy było oczywiście spotkanie z przybyszem z bieguna północnego.

Maluchy niezmiernie emocjonalnie przeżywały moment rozdawania przez Niego prezentów, śpiewały piosenki, deklamowały wierszyki czy nawet ciągnęły za brodę. Ten test nasz Mikołaj - obdarzony naturalną, gęstą brodą - zdał na szóstkę. Ponownie nasi mali sąsiedzi zdobyli nasze serca swoim entuzjazmem i otwartością. Oczywiście obiecaliśmy wrócić za rok, co pewnie z wielką radością uczynimy.