Nowy rok szkolny 2024/2025 jest dla Naszej szkoły dość wyjątkowy. Wiąże się to z okrągłym jubileuszem 60 lecia szkoły. Początki dzisiejszego Zespołu Szkół nr 2 w Puławach sięgają jesieni 1964 r.  Lubelskie Zjednoczenie Budownictwa powołało wówczas filię Zasadniczej Szkoły Budowlanej w Lublinie. Decyzja o powstaniu nowej szkoły związana była z rozwojem miasta, w którym trzy lata wcześniej rozpoczęto budowę Zakładów Azotowych. Wzrosło zapotrzebowanie na szkoły przygotowujące pracowników w różnych specjalnościach. Nowo utworzona szkoła otrzymała budynek przy ulicy Kaniowczyków 3, gdzie znajdowały się sale lekcyjne, internat i biuro. Nauka odbywała się w trudnych warunkach. Filia kształciła młodzież w trzech zawodach: murarz, posadzkarz i monter konstrukcji żelbetonowych. Uczęszczało do niej 116 uczniów. Kierownikiem nowej szkoły został inż. Janusz Maliszewski.

Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy pomyślności w tak wyjątkowym jubileuszu!