W piątkowe przedpołudnie 21 czerwca 2024 r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024. Po Mszy Świętej w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach, Dyrektor Krzysztof Szabelski, grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska, a także przedstawiciele rodziców spotkali się, aby podsumować miniony okres pracy. Pan Dyrektor w ciepłych słowach zwrócił się do zgromadzonych, by wyrazić wdzięczność i uznanie dla osiągnięć młodzieży oraz pedagogów, a także życzyć zebranym udanego wakacyjnego wypoczynku – z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Reprezentujący radę rodziców Pan Konrad Trześniowski oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego Zuzanna Figiel przy tej okazji również zabrali głos, podkreślając znaczącą rolę nauczycieli w życiu młodych ludzi oraz winszując młodzieży sukcesów.

Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowania pracy, która bardzo często przynosi imponujące efekty. Liczne grono uczniów odebrało nagrody i gratulacje z rąk Dyrektora Krzysztofa Szabelskiego – za bardzo dobre wyniki w nauce, udział w różnorodnych konkursach i olimpiadach, a także osiągnięcia sportowe. W roku szkolnym 2023/ 2024  spośród uczniów technikum najlepsi okazali się: Damian Kowalczyk (średnia ocen 5,50) i Bartosz Makulus   (średnia ocen 5,31) – obaj uczęszczający do klasy 3 act, a także pierwszoklasista Oliwier Szczepaniak ( średnia ocen 5,40) i nasz tegoroczny absolwent Antoni Piórkowski (średnia ocen 5,38). W gronie uczniów szkoły branżowej najwyższą średnią ocen – 5,15 - uzyskał Damian Zając, uczeń klasy 2 wb. O stypendium Prezesa Rady Ministrów  wnioskuje najlepszy uczeń Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach w roku szkolnym 2023/2024 Damian Kowalczyk - finalista etapu centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, natomiast o Stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania ubiegać się będą: Bartosz Maukulus - finalista etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Procesie Inwestycyjno-Budowlanym i finalista ogólnopolskich zawodów Olimpiady „Buduj z Pasją” oraz Mateusz Ciupa, uczeń klasy 2 dt odnoszący imponujące sukcesy sportowe m.in. dwukrotne drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Teakwondo.

Rok szkolny 2023/2024 przyniósł naszej młodzieży ważne osiągnięcia, dla przykładu: w dniach od 23 do 25 maja 2024 roku w Stalowej Woli odbył się finał XIII Olimpiady „Buduj z pasją”, w którym nasi uczniowie Bartosz Makulus i Michał Osuch z klasy 3ACT (Technik budownictwa z elementami pożarnictwa) zajęli 8 miejsce w Polsce i uzyskali tytuły finalistów. W dziedzinie sportu, nasi lekkoatleci uzyskali dwa I miejsca w Mistrzostwach Powiatu Puławskiego w sztafecie 4x400 m oraz 4x100 m. Natomiast 25 kwietnia 2024 r. Damian Kowalczyk (3act technik budownictwa z elementami pożarnictwa) zajął drugie miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom, tym samym awansując do etapu krajowego. To tylko wybrane sukcesy, stanowiące ukoronowanie pracy młodzieży i ich opiekunów.

Po wspólnym spotkaniu społeczności szkolnej, w bardziej kameralnym gronie uczniowie poszczególnych klas odebrali cenzurki z rąk wychowawców i w radosnej atmosferze rozpoczęli wakacje. Młodzieży ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach oraz wszystkim uczniom świętującym zakończenie roku szkolnego życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku, aby nadchodzące miesiące były pełne wrażeń. Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, gotowi do podejmowania kolejnych wyzwań, a najbliższe wolne dni niech będą okazją do wspierania Waszych pasji i zainteresowań. Wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły życzymy zasłużonego odpoczynku od codziennych obowiązków, radosnych przeżyć i niezapomnianych wakacji.