Nowa Kronika Wydarzeń
  • 8 czerwiec 2026
  • Plan lekcji
  • Bieżący rok
  • Lokalizacja
  • :: Archiwum ::
      • Back
      • 2024-25
      • 2023-24
      • 2022-23
      • 2019-20
      • 2018-19
      • 2017-18
      • 2016-17
      • 2015-16
      • 2014-15
      • 2013-14
      • 2012-13
      • 2011-12
      • 2010-11
      • 2009-10
      • 2008-09
      • 2007-08
      • 2006-07
      • 2005-06
      • 2004-05
  • :: Galerie ::
      • Back
      • Absolwenci
      • G 2025-26
      • G 2024-25
      • G 2023-24
      • G 2022-23
      • G 2019-20
      • G 2018-19
      • G 2017-18
      • G 2016-17
      • G 2013-14
      • G 2012-13
      • G 2011-12
      • G 2010-11
      • G 2009-10
      • G 2008-09
      • G 2007-08
      • G 2006-07
      • G 2005-06
      • G 2004-05
  • Portal szkoły
  • Szukaj...

Zdjęcie losowe z galerii

Statystyki

  • Użytkowników 62
  • Artykuły 764
  • Odsłon artykułów 2442089
  1. Jesteś tutaj:  
  2. Start
  3. :: Archiwum ::
  4. 2004-05

Wydarzenia 2004- 2005

Jubileusz 40 - lecia szkoły

Szczegóły
Autor: Grzegorz Borucz
Utworzono: 15 październik 2004
Odsłon: 181

Dzień 15 października zapisał się w karty szkolnej historii z dwóch powodów. Powód pierwszy to 40 lecie istnienia naszej szkoły, powód drugi to nadanie szkole imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego połączone z wręczeniem sztandaru. Tym razem to Rada Pedagogiczna i uczniowie dokonali wyboru godnego patrona, w przeciwieństwie do narzuconego w 1977 roku przez kuratorium i ówczesny KW PZPR - Feliksa Dzierżyńskiego.

Kwiatkowski był jednym z pionierów odbudowy i rozbudowy przemysłu chemicznego w Polsce. Przyczynił się również do powstania miasta i portu w Gdyni, jak również stworzenia Centralnego Okręgu Przemysłowego. Mimo, że w okresie międzywojennym był członkiem rządu Józefa Piłsudskiego i Ignacego Mościckiego, to jego wielka wiedza i zdolności zostały docenione również przez władze, już po zakończeniu II wojny światowej.

Inauguracja roku szkolnego 2004/2005

Szczegóły
Autor: Tadeusz Wawro
Utworzono: 01 wrzesień 2004
Odsłon: 177

Wakacje się skończyły. Przed nami kolejny okres pracy, kolejne sukcesy i porażki ale trzeba z optymizmem wziąć się do pracy a wszystko ułoży się pomyślnie.

Z organizacją nowego roku szkolnego zapoznał zebranych dyrektor Stanisław Adasik w swoim "noworocznym" wystąpieniu.

Strona 4 z 4

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
2014-15-6m
© 2004 - 2026