Dzień Odzyskania Niepodległości to najważniejsze w świadomości Polaków święto narodowe. 11 listopada 1918 roku nasz kraj odzyskał wolność po 123 latach niewoli. W naszej szkole dla uczczenia tego wydarzenia młodzież zaprezentowała program artystyczny „Biały krzyż”, złożony z utworów polskich poetów różnych epok, przeplatanych pieśniami legionowymi w wykonaniu uczniów, oraz innymi utworami muzycznymi o charakterze patriotycznym. Całość miała podniosły nastrój z nutą nostalgii i zadumy nad tymi, którzy na przestrzeni dziejów walczyli i zginęli za wolną Polskę. Tłem dla wystąpień uczniów była sugestywna dekoracja – symboliczna żołnierska mogiła z białym brzozowym krzyżem. Uroczysty charakter całości podkreśliło odśpiewanie hymnu narodowego i obecność szkolnego sztandaru.

Jednym z punktów obchodów Święta Niepodległości w naszym mieście było uroczyste nabożeństwo w kościele św. Józefa we Włostowicach. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły.

Po uroczystości przedstawiciele władz miejskich, organizacji i Stowarzyszeń, kombatanci, młodzież i dzieci z puławskich szkół złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym odzyskanie niepodległości przez nasz kraj.