12 uczniów z klas 3 TSa, 3 TSb i 3 TB pod opieką p. M. Wierzbickiego i p. J. Ociepy uczestniczyło w wycieczce do Stendal. „Samochodziarze” z p. J. Ociepą i uczniami ze szkoły w Stendal zwiedzali fabrykę Volkswagena w Wolksburgu a „budowlańcy” razem z p. M. Wierzbickim  Centrum Budownictwa w Magdeburgu. Zapoznali się tam między innymi z najnowszymi trendami w dziedzinie budownictwa ekologicznego. Następnego dnia zwiedzaliśmy szkołę partnerską w Stendal. Można uczniom niemieckim pozazdrościć warunków lokalowych i wyposażenia pracowni. Następnie byliśmy podejmowani przez burmistrza miasta w Ratuszu i mieliśmy spotkanie z przedstawicielami lokalnej prasy. Po południu zwiedzaliśmy salon Mercedesa i zakłady naprawy samochodów ciężarowych i autokarów. Ostatniego dnia pobytu uczniowie odbywali praktyki razem z młodzieżą niemiecką, a po południu byliśmy zaproszeni na grilla i kręgle.