Nowa Kronika Wydarzeń
  • 8 czerwiec 2026
  • Plan lekcji
  • Bieżący rok
  • Lokalizacja
  • :: Archiwum ::
      • Back
      • 2024-25
      • 2023-24
      • 2022-23
      • 2019-20
      • 2018-19
      • 2017-18
      • 2016-17
      • 2015-16
      • 2014-15
      • 2013-14
      • 2012-13
      • 2011-12
      • 2010-11
      • 2009-10
      • 2008-09
      • 2007-08
      • 2006-07
      • 2005-06
      • 2004-05
  • :: Galerie ::
      • Back
      • Absolwenci
      • G 2025-26
      • G 2024-25
      • G 2023-24
      • G 2022-23
      • G 2019-20
      • G 2018-19
      • G 2017-18
      • G 2016-17
      • G 2013-14
      • G 2012-13
      • G 2011-12
      • G 2010-11
      • G 2009-10
      • G 2008-09
      • G 2007-08
      • G 2006-07
      • G 2005-06
      • G 2004-05
  • Portal szkoły
  • Szukaj...

Zdjęcie losowe z galerii

Statystyki

  • Użytkowników 62
  • Artykuły 764
  • Odsłon artykułów 2442112
  1. Jesteś tutaj:  
  2. Start
  3. :: Archiwum ::
  4. 2008-09

Wydarzenia 2008- 2009

Nasadzanie krzewów ozdobnych

Szczegóły
Autor: Grzegorz Borucz
Utworzono: 29 wrzesień 2008
Odsłon: 153

Dobiega końca wielka akcja nasadzania krzewów ozdobnych wokół szkoły. Projekt zagospodarowania terenu zielni został przyznany z Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki ofiarnej pomocy wszystkich klas czwartych i młodszych zasadzono 723 krzewy, nastąpi poprawa estetyki zieleni wokół szkoły. W prace zaangażowani są również dyrekcja i nauczyciele, którzy koordynują działania. Na końcowy efekt przyjdzie jeszcze poczekać - do wiosny. Z dumą będzie można  pokazać następcom dzieło jakie po sobie zostawiliśmy.

Wyjazd do Lublina

Szczegóły
Autor: Gabriela Sieprawska
Utworzono: 19 wrzesień 2008
Odsłon: 153

Wyjazd do Lublina, który miał miejsce 19 września trudno nazwać "szkolną wycieczką". Bo jak można traktować w kategorii "wycieczki" zwiedzanie muzeum w lubelskim Majdanku? Kto nie był jeszcze w takim miejscu, może sobie oczywiście wyobrażać jak wyglądały hitlerowskie obozy koncentracyjne, ale konfrontacja z prawdziwą "fabryką śmierci" musi być, dla każdego chyba, emocjonalnym wstrząsem. Nie inaczej było w przypadku klas IVat i IVct , które w ponury, słotny dzień u schyłku lata, odwiedziła wraz ze swoimi opiekunami "Muzeum martyrologii i męczeństwa" na Majdanku. Obcowanie z tragiczną kartą w historii ludzkości, namacalnym świadectwem ogromu cierpień i okrucieństwa oprawców budzi zgrozę, niedowierzanie, wyciska łzy i sprawia niemal fizyczny ból. Brak słońca i przejmujący chłód zdawały się w tym miejscu naturalną, i jedyną możliwą aurą.

Inauguracja roku szkolnego 2008/2009

Szczegóły
Autor: Grzegorz Borucz
Utworzono: 01 wrzesień 2008
Odsłon: 154

Uroczyste otwarcie roku szkolnego 2008/09 rozpoczęto od mszy świętej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Następnie odbyło się spotkanie organizacyjne dyrekcji i nauczycieli z uczniami. W bieżącym roku szkolnym stanowisko z-ca dyrektora będzie pełnił p. Jarosław Ociepa - nauczyciel przedmiotów mechanicznych (funkcję tą przez 17 lat sprawował p. Marian Maziarczyk). Następuje też zmiana organizacji przerw i lekcji, która została podyktowana kłopotami młodzieży z dojazdem na czas na zajęcia (pierwsza lekcja zaczyna się o godzinie 7.30).

Do klas pierwszych (siedem oddziałów) będzie uczęszczało 191 uczniów.
O godzinie 12.00 delegacja nauczycieli i uczniów złożyła wieniec na cmentarzu wojskowym z okazji 69 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Strona 24 z 24

  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
2014-15-8m
© 2004 - 2026