Otrzęsiny 2009

Różne przeciwności losu sprawiły, iż "otrząsanie" pierwszych klas odbyło się dopiero 20 listopada. Tradycyjnie miało ono formę Turnieju o miano Najlepszej Klasy Pierwszej. Sprawdzaliśmy sprawność fizyczną i manualną, przygotowanie muzyczne i taneczne oraz wiedzę i zgranie zespołu. W szranki stanęły klasy: 1wz - z wychowawcą Panem Piotrem Toczkiem, 1az - z Panem Radosławem Rybakiem, 1hmz - z uroczą sorką Ewą Hołody, 1at - z Panią Anną Winiarską, godnie zastępującą wychowawcę Pana Jacka Serkisa, 1ct - z Panią Anną Pietras i 1dt - z wychowawcą Panem Marcinem Krawcem.

Ta ostatnia z klas mile zaskoczyła nas wszystkich nietypowym przebraniem i entuzjastycznym podejściem do zabawy. Pan Marcin również stanął na wysokości zadania przywdziewając kostium. Powołane zostało szanowne JURY z Panem Dyrektorem Szabelskim na czele. W skład Komisji wszedł również Pan vice-dyrektor Jarosław Ociepa i Pani Chojnacka.
Pierwsza konkurencja "Tor przeszkód"
faworyzowała uczniów obznajomionych ze sprzętem rolniczym, bowiem na wykonaniu slalomu traktorkiem, niewprawni tracili najwięcej czasu. Następna konkurencja ujawniała talent twórczy i wokalny pierwszaków. Poprosiliśmy ich wcześniej o przygotowanie utworu o swojej klasie. Najlepiej z tym zadaniem poradziły sobie klasy 1dt, 1ct i 1az. Fragmenty ich twórczości pozwolę sobie przytoczyć:

(1dt)
Bardzo lubię szkołę
Jasną i radosną
Kiedy szczota muzę gra
My refren śpiewamy tak

Ref: Budex, to są chwile, chwile
Kiedy Strzelczyk furę myje
Kobiet dzisiaj nam jest brak
A to nie jest dobry znak
Lubię czekać lata
na mojego fiata
On sportowy wydech ma
i muzyka w nim się gra

(1ct)

7 rano, dzwonek, pobudka.
Znów niewyspany staje se z łóżka
Wyciągam skórę, biere fure i  komóre
I ze starym uderzam na bude
Wysiadam z auta i mówie na razie
A stary z piskiem uderza na gazie.
Ref. A ja ukończe budowlankę
No i będę oryginalnym budowlańcem

(1az)
Puławy miasto jest morowe
Szkoły u nas są komfortowe,
Nowe boiska rosną jak na drożdżach
Profesorowie uczą aż wykręca nozdrza.

A My się klasa AZ zwiemy
Pod dowództwem Radka grasujemy
Korzyści z tego mamy wiele
Bo my lubimy jak nie pytają nauczyciela

Samochód zepsuć każdy umie
Lecz go naprawić mechanik to umie
A my mistrzami w tym będziemy
bo po tej szkole nigdy nie zginiemy

Kolejnym zadaniem było malowanie portretu swojego wychowawcy. Trudność polegała na tym, iż każdy z obrazów malowało dwóch artystów z przewiązanymi oczami. Efekt był niczym z Picassa. W międzyczasie uczniowie, którzy nie brali udziału w tej konkurencji, szykowali się do następnej ocenianej konkurencji - mianowicie "najlepszego przebrania halloweenowego". Do wykorzystania mieli różne przedmioty i materiały. Liczyła się inwencja i pieczołowitość. Zadanie oceniające zgranie klasy z wychowawcą, zatytułowaliśmy "słodka chwila". Jeden z uczniów z przewiązanymi oczami, miał za cel nakarmienie swojego kolegi budyniem, słuchając wskazówek wychowawcy. Konkurencja ta przyniosła wiele emocji. Okazało się, iż połowa uczestników czuje się zwycięzcami. Aby nikogo nie skrzywdzić, nasza Komisja szczodrze przyznała punkty. Następnie sprawdziliśmy wiedzę naszych nowych szkolnych "nabytków". Podchwytliwe pytania dla wielu klas okazały się za trudne, ale przyznajemy uczciwie, że większość z nas by się na nich "wyłożyła". Była to ostatnia konkurencja, lecz po podliczeniu punktów okazało się iż dwie klasy 1dt i 1ct liderują w Turnieju. Zaproponowaliśmy im dogrywkę. Musieli pokazać jakiś talent. Uczniowie 1dt  lepiej czuli się w tańcu, więc zachwycili nas karkołomnym układem z bogatą choreografią. Wokalna odpowiedź klasy Ict udowodniła, że im również zależy na wygranej. Nasze Jury doceniło starania obu klas, przyznając dwa pierwsze miejsca. Na najniższym stopniu podium stanęła  klasa 1hmz.
Wszystkim uczniom klas pierwszych gratulujemy i życzymy powodzenia oraz sukcesów w ławkach naszej szkoły.