Otwarcie boiska szkolnego

Po trzech miesiącach intensywnych prac 13 listopada 2009 r. odbyło się otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią. Na uroczystość przybyły władze samorządowe: powiatowe i miejskie, oświatowe, sponsorzy, zaproszeni goście oraz nauczyciele i uczniowie. Po okolicznościowych przemówieniach starosta S. Kamiński - absolwent naszej szkoły, prezydent J. Grobel - były nauczyciel ZS nr 2 i dyrektor szkoły K. Szabelski dokonali przecięcia wstęgi. Poświęcenia obiektu sportowego dokonał ks. P. Tylus. Następnie władze "przetestowały" nawierzchnię oddając symboliczne "strzały na bramkę" i rzut do kosza.

Test został zaliczony i można było przejść na halę sportową, w której dobiega końca remont. Tu odbyła się dalsza część ceremonii. Pan dyrektor K. Szabelski przedstawił prezentację multimedialną, która w formie relacji (zdjęć) ukazała wszystkie etapy prac związanych z powstawaniem boiska. Nowo wybudowany obiekt o wymiarach 26 x 44 m, posiada  trybunę dla kibiców składającą się z 50 miejsc na zielonych krzesełkach. Całość inwestycji kosztowała 563 000 zł, z czego 200 000 zł pochodziło z Ministerstwa Sportu i Turystyki, zaś pozostałe fundusze pokrył organ prowadzący, czyli Starostwo Powiatowe w Puławach. Wykonawcą była firma specjalizująca się w tego typu inwestycjach - KOMBUD. Będą się tu odbywać rozgrywki w piłkę ręczną, nożną, siatkówkę, koszykówkę a nawet w tenisa ziemnego. Na obiekcie będzie ćwiczyła nie tylko młodzież szkolna ale również mieszkańcy Puław, miasta, które w ostatnim czasie wyprzedza inne aglomeracje pod względem wybudowanych obiektów sportowych. Warto wspomnieć jeszcze o darczyńcach i przyjaciołach szkoły, którzy w ramach sponsoringu wykonali podłogi w szatniach sportowych (p. L. Kowalczyk) oraz ufundowali kosz z tablicą i dofinansowali tablicę świetlną na salę gimnastyczną (J. Dębski). Całość spotkania uświetnił występ artystyczny młodzieży z Niepublicznego Gimnazjum przy I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach.