Na ten dzień uczniowie klas maturalnych - 4 at (technik mechanik), 4 ct (technik budownictwa) czekali bardzo długo. Został on zaplanowany tuż przed feriami zimowymi w ostatnią sobotę karnawału, co pozwoli wszystkim na zebranie sił po balu,  na naukę (do matury pozostało 80 dni). Bal studniówkowy został zorganizowany po raz pierwszy w restauracji Kameralna w Puławach. Rozpoczął się od krótkiej części artystycznej w wykonaniu uczniów klasy 4 ct  przygotowany pod kierunkiem p. A. Winiarskiej. W imieniu wychowawców głos zabrała p. A. Winiarska. Następnie głos zabrali: p. dyrektora K. Szabelski  i przedstawiciel rady rodziców p. C. Maślankiewicz. W imieniu wychowawców przemawiała  p. A. Winiarska.

Za trud włożony w przygotowanie młodzieży do dorosłego życia przedstawiciele klas złożyli podziękowania i wręczyli kwiaty nauczycielom.
Kameralnie było również na parkiecie sali studniówkowej. 30 par uczniowskich w blasku oślepiających fleszy aparatów fotograficznych, w przepięknych strojach balowych do poloneza poprowadzili dyrektorzy z wychowawcami klas p. T. Wawro i p. A. Winiarską. Po tej oficjalnej części w rytmach muzyki mechanicznej młodzież bawiła się i ucztowała do białego rana. Po emocjach pozostaną miłe wspomnienia i fotografie.